All Products
Keywords [ fire resistant frp i beam ] match 161 Products.
40x22x5mm C Shaped FRP U Channel Wrapping With Smooth Polyester Veil Unbreakable
| Non-metallic Material: | FRP Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Green |
| Dimension: | 40x22x5mm |
High Properties Glass Reinforcement FRP Bars With Resin Formulation
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | White |
| Dimension: | 1800mm Length |
16.5mm diameter FRP Rod with a metal tip on one side as marker post, javelins etc.
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Blue |
| Dimension: | 1600mm Length |
Diameter 8.5mm FRP Yellow Rod For Reflective Marker Stake In Transportation And Sports Infrastructure
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Yellow |
| Size: | Diameter 8.5mm |
Light Grey Color FRP U Channel 70x30x5mm As Cable Tray In The Electricity Industry
| Material: | FRP |
|---|---|
| Color: | Light-grey |
| Size: | 70x30x5mm |
FRP Pultrusion Round Tube 76x8mm Length 2400mm Surface With Knitted Mat Wrapping
| Material: | FRP |
|---|---|
| Color: | Light-grey |
| Dimension: | 76x8x2400mm |
FRP Pultrusion Round Tube 76x8mmx2400mm With Knitted Mat Wrapping As Fence Post
| Material: | FRP |
|---|---|
| Color: | Light-grey |
| Dimension: | 76x8x2400mm |
Irrgular Shape Of FRP Pultrusion Profile Made By Order And Drawing
| Non-metallic Material: | FRP Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Light Grey |
| Dimension: | As Order |
Pultrusion FRP Round Tube Diameter 80mm With Biaxial Combo Mat Wrapping Surface Outside
| Material: | FRP |
|---|---|
| Color: | Original |
| Dimension: | 80x8 |
Irrgular Shape Of FRP Pultrusion Profile With Unsaturated Polyester Resin
| Non-metallic Material: | FRP Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Black |
| Dimension: | As Order |

