All Products
Keywords [ polyester film roll ] match 186 Products.
Molding RTM Fiberglass Biaxial Cloth 500g
| Material: | 0°C Roving Of 250g + 90° Roving Of 210g+ Polyester Felt 40g |
|---|---|
| Color: | White |
| Texture: | 0°C And 90° Combination With Polyester Felt |
ELT 600 E Glass Biaxial Fiberglass Cloth Mat 1708
| Material: | E Glass Chopped Strand Mat And Polyester Veil, 0º Or 90º Roving |
|---|---|
| Color: | White |
| Texture: | 90 Degree And 0 Degree |
0 Deg Fiberglass Biaxial Fabric 150mm Width
| Material: | E Glass Chopped Strand Mat And Polyester Veil, 0º Or 90º Roving |
|---|---|
| Color: | White |
| Texture: | 0°C And 90° Combination |
No Binder 6 Oz Fiberglass Biaxial Fabric 1050g 1200g Alkali Free
| Material: | E Glass Chopped Strand Mat And Polyester Veil, 0º Or 90º Roving |
|---|---|
| Color: | White |
| Texture: | 0°C And 90° Combination |
L50m W2.6m Two Ways Woven Biaxial Fibreglass Cloth High Tensile Strength
| Material: | E Glass Chopped Strand Mat And Polyester Veil, 0º Or 90º Roving |
|---|---|
| Color: | White |
| Texture: | 0°C And 90° Combination |
1m 1.5m 2m C Glass Marine Fiberglass Biaxial Fabric Twill Woven
| Material: | C Glass Chopped Strand Mat And Polyester Veil, 0º Or 90º Roving |
|---|---|
| Color: | White |
| Texture: | 0°C And 90° Combination |
90 Deg RTM Fiberglass Biaxial Fabric Plain Woven
| Material: | E Glass Chopped Strand Mat And Polyester Veil, 0º Or 90º Roving |
|---|---|
| Color: | White |
| Texture: | 90 Deg |
0 degree and 90 degree fiberglass biaxial fabrice adding a layer of chopped strands to reinforce the FRP product
| Material: | E Glass Chopped Strand Mat And Polyester Veil, 0º Or 90º Roving |
|---|---|
| Color: | White |
| Texture: | 0°C And 90° Combination |
Plain Woven RTM 1708 Fiberglass Biaxial Fabric ELTM450 For Hand Lay Up
| Material: | E Glass Chopped Strand Mat And Polyester Veil, 0º Or 90º Roving |
|---|---|
| Color: | White |
| Texture: | 0°C And 90° Combination |
Synthetic Surfacing Veil Tape 30g/M2-40mm To Reforced Surface Of Laminate
| Material: | Polyester |
|---|---|
| Color: | White |
| Width: | 40mm |

