All Products
Keywords [ fire resistant frp i beam ] match 161 Products.
Special shape of FRP profile made according the provided drawing and ordered as request, with vinyl resin and polyester combo mat. Very good performance on anti-corrosion and long lifespan
| Non-metallic: | Fiberglass Reinforced Plastic Profile By Pultrusion Process |
|---|---|
| Color: | White |
| Dimension: | Ordered By Customer |
Versatile FRP Rectangular Tube profiles made from polyester epoxy and phenolic resins providing electric insulation and durability
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Various, As Order |
| Dimension: | 52x32x5mm |
Pultruded FRP Irregular Shape Profiles Featuring Lightweight Construction High Strength and Excellent Anti Corrosion Properties
| Non-metallic: | Fiberglass Reinforced Plastic Profile By Pultrusion Process |
|---|---|
| Color: | Grey |
| Dimension: | Ordered By Customer |
Exterior Wall 3mm Fiberglass Reinforced Plastic Panel Antifire 100x2mm
| Non-metallic: | Fiberglass Reinforced Plastic Profile By Pultrusion Process |
|---|---|
| Color: | Ordered By Customer |
| Dimension: | 1220mm*2440mm |
Anti Corrosion Phenolic Black Fiberglass Rod For Optical Fiber Cable 4mm Dia
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Ordered By Customer |
| Dimension: | Ordered By Customer |
High Tensile Pultrusion Fiberglass Reinforced Plastic Rod Lightweight
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Black |
| Dimension: | 24mm |
FRP irregular tube with the quality of light weight and high tensile strength, made for order of special request
| Non-metallic: | Fiberglass Reinforced Plastic Profile By Pultrusion Process |
|---|---|
| Color: | Ordered By Customer |
| Dimension: | Ordered By Customer |
Infrastructure Pultrusion Fiberglass Rod As Warning Stake And Signs
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Ordered By Customer |
| Dimension: | Ordered By Customer |
Brake Lever Pultrusion Fiberglass Rod In Electricity And Insulation Fields
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Ordered By Customer |
| Dimension: | Ordered By Customer |
Fiberglass Reinforced Plastic Flat Panel By Pultrusion Process Light Weight High Tensile Strength Weather Wearing Resistance of Special Pattern
| Non-metallic: | Fiberglass Reinforced Plastic Profile By Pultrusion Process |
|---|---|
| Color: | Ordered By Customer |
| Dimension: | Ordered By Customer |

