All Products
Keywords [ fire resistant frp i beam ] match 161 Products.
Fiberglass Reinforced Plastic Flat By Pultrusion Process Light Weight High Tensile Strength Weather Wearing Resistance
| Non-metallic: | Fiberglass Reinforced Plastic Profile By Pultrusion Process |
|---|---|
| Color: | Ordered By Customer |
| Dimension: | Ordered By Customer |
12mm Eco Fiberglass Round Tube Anti Corrosion
| Non-metallic: | Fiberglass Round Tube |
|---|---|
| Color: | Bright Yellow,Customizable |
| Dimension: | 24x19, 26x21,34x28,Customizable |
Heat Durable FRP Rectangular Tube profiles made from polyester veil and unsaturated resins providing electric insulation and durability
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Grey, Can Be Done As Order |
| Dimension: | 55x25x3mm |
FRP rectangular tube by pultrusion process, brushing the surface with certain paint, to reach very high demand on surface smoothness and good-looking
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Yellow, Can Be Done As Order |
| Dimension: | 55x25x3mm |
Pultrusion Round Fiberglass Reinforced Plastic Pipe 16mm 30mm
| Non-metallic: | Fiberglass Reinforced Plastic Profile By Pultrusion Process |
|---|---|
| Color: | Ordered By Customer |
| Dimension: | Ordered By Customer |
Orange Color Grating Of Mesh Size 40x40 Height 50mm Panel Size 1007x4040mm Concave Surface For Water Plant Walkway Or Corridor
| Material: | Fiberglass Reinforced With Resin |
|---|---|
| Color: | Orange |
| Panel Size: | 1007x4047mm |
Irrgular Rectangular Tube With Polyester Veil Wrapping Surface Good Outlook And Smoothness
| Non-metallic Material: | FRP Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Green |
| Dimension: | As Order |
Sidewalk Molded GRP Fiberglass Grating Panels 1×3 Mesh Anti Slid
| Non-metallic: | Fiberglass Reinforced Plastic Profile By Pultrusion Process |
|---|---|
| Color: | Ordered By Customer |
| Dimension: | Ordered By Customer |
Thin Wall Epoxy Fiberglass Rectangular Tube 25x3.2mm Antiwear
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Bright Yellow |
| Dimension: | 1200mm |
High Tensile Strength Rectangular Square Tube With Reinforced Ridges For Harsh Environments
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Black |
| Dimension: | 52x32x5mm |

