All Products
Keywords [ pultruded fiberglass u channels ] match 110 Products.
FRP Hexagon Tube Of Yellow Color In Construction Fields
| Non-metallic: | Fiberglass Reinforced Plastic Profile By Pultrusion Process |
|---|---|
| Color: | Ordered By Customer |
| Size: | Equal 30mm |
Orange Color Grating Of Mesh Size 40x40 Height 50mm Panel Size 1007x4040mm Concave Surface For Water Plant Walkway Or Corridor
| Material: | Fiberglass Reinforced With Resin |
|---|---|
| Color: | Orange |
| Panel Size: | 1007x4047mm |
Mesh Size 38x38mm FRP Molded Grating Red Color Anti-slippery Surface With Grit On The Surface For Carwash And Job Location
| Material: | Fiberglass Reinforced With Resin |
|---|---|
| Color: | Red |
| Panel Size: | 1007x4047mm |
Mesh Size 38x38mm FRP Molded Grating Of Yellow Color Flat Surface With Cover On One Side For Walking Way
| Material: | Fiberglass Reinforced With Resin |
|---|---|
| Color: | Yellow |
| Panel Size: | 1220x2440mm |
Special shape of FRP profile made according the provided drawing and ordered as request, with vinyl resin and polyester combo mat. Very good performance on anti-corrosion and long lifespan
| Non-metallic: | Fiberglass Reinforced Plastic Profile By Pultrusion Process |
|---|---|
| Color: | White |
| Dimension: | Ordered By Customer |
Lightweight And Durable FRP Round Tube For Electric Electronics Wood-like Suface
| Non-metallic: | Fiberglass Reinforced Plastic Profile By Pultrusion Process |
|---|---|
| Apperance: | Wood Pattern |
| Dimension: | 24x20mm ,Ordered By Customer |
28mm Grey FRP Rods Pultrusion Fibreglass Rods Bunnings
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Ordered By Customer |
| Dimension: | Ordered By Customer |
Diameter 8.5mm FRP red rod for reflective marker stake applied in transportation and sports infrastructure
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Red |
| Dimension: | 1200mm Length |
Diameter 8.5mm FRP yellow rod for reflective marker stake applied in transportation and sports infrastructure
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Yellow |
| Dimension: | 1300mm Length |
Diameter 38mm FRP round bar of brown color made from E glass roving and Iso resin for electricity insulation
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Brown |
| Dimension: | Diameter 38mm |

