All Products
Keywords [ pultruded fiberglass u channels ] match 111 Products.
Diameter 89x82mm Wall Thickness 3.5mm Pultrusion FRP Round Tube Red As Facility Of Infrastructures
| Non-metallic: | Fiberglass Reinforced Plastic Profile By Pultrusion Process |
|---|---|
| Color: | Red |
| Dimension: | 89x82mm |
Wall Thickness 2.5mm Pultrusion FRP Round Tube Light Grey As Facility Of Infrastructures
| Non-metallic: | Fiberglass Reinforced Plastic Profile By Pultrusion Process |
|---|---|
| Color: | Light Grey |
| Dimension: | 30x25mm |
36x30 Pultrusion FRP Round Tube Antiwear
| Non-metallic: | Fiberglass Reinforced Plastic Profile By Pultrusion Process |
|---|---|
| Color: | Silver,by Customer |
| Dimension: | 36x30mm ,Ordered By Customer |
Pultrusion Process FRP Rods Reinforced High Tensile 8mm 25mm
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Ordered By Customer |
| Dimension: | Ordered By Customer |
16.5mm diameter FRP Rod 30 Degree cut tip of one side For Sports Parts
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Red |
| Dimension: | 1600mm Length |
FRP Big Tube 40x36 Diameter Smooth Surface Wall Thickness 2mm Outside Fiberglass Combo Mat Chopped Strand + Polyester Felt For Infrastructure
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Black |
| Length: | 300mm |
High Strength FRP Square Tube Electric Insulation 2.5 3 Inch
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Ordered By Customer |
| Dimension: | Ordered By Customer |
Lightweight Pultrusion FRP Square Tube 3 Inch High Tensile Grey
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Grey |
| Dimension: | 50x50x4mm |
Black 38x4 50x5 FRP Square Tube Weather Resistance Forchemical Perservation
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Black,gray,etc |
| Dimension: | 38x4 |
Anti UV 76mm Reinforced FRP Square Tube High Tensile Strength
| Material: | Fibergalss Reinforced Profile By Pultrusion |
|---|---|
| Color: | Brown,black,red,etc. |
| Dimension: | 76mm,80mm |

