All Products
Fiberglass Unidirectional Single Weft 90 Degree Cloth 550g/M2-100mm In DTRO Shell
| Non-metallic Product: | Glass Roving 1200 Tex |
|---|---|
| Color: | White |
| Yarn Type: | E Glass |
Fiberglass Multi Axial Fabric ±45° 800g Per Squre Meter Good Performance On Tensile Strength And Easily Wet Out Of Resin For FRP Boat Wind-power Industry
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Color: | White |
| Texture: | ±45° Directional Roving Weave |
40g/M2 Polyester Tissue Of Blue Color Outside Strong Tensile Strength For FRP Pultrusion Profile Of Upmarket
| Product: | Polyester Veil |
|---|---|
| Color: | Blue |
| Width: | 300mm, Negotiable |
Unidirectional Fiberglass Fabric 227g/m2 Width 200mm Length 330 Meters Per Roll Smooth Cutting For Huge Storage Tank
| Material: | Fiberglass Roving And Chopped Strands |
|---|---|
| Color: | White |
| Yarn Type: | E Glass |
40g/M2 Polyester Tissue Of White Color Strong Tensile Strength Smooth Surface For FRP Pultrusion Profile And GRP Pipe Liner
| Product: | Polyester Veil |
|---|---|
| Color: | White |
| Width: | 300mm, Negotiable |
0/90° Fiberglass Biaxial Fabric Reinforcement For FRP Boat And Wind-power Industry
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Color: | White |
| Texture: | 0°C And 90° Roving Weave |
40g/M2 Polyester Veil Of Grey Wood Pattern For FRP Profile Outlook Timber-made Strong Tensile Stregth
| Product: | Polyester Veil |
|---|---|
| Color: | Grey Wood Pattern |
| Width: | 300mm, Negotiable |
Exclusive Thickness 36 Um Polyester Release Film Ultra Clear Film For GRP Pipeline No Joint Knot Seamless Spread
| Raw Material: | 100% PET |
|---|---|
| Elongation At Break: | 60% |
| Sample: | Available And Free |
Thickness 25 Um Polyester Release Film Strong Clear Film For GRP Pipeline No Joint Knot
| Raw Material: | 100% PET |
|---|---|
| Elongation At Break: | 60% |
| Sample: | Available And Free |
Thickness 19 Um Polyester Release Film Strong Clear Film For GRP Pipeline No Joint Knot
| Raw Material: | 100% PET |
|---|---|
| Elongation At Break: | 60% |
| Sample: | Available And Free |

